GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14024207
*
nr 1402 4207
Vas
Keramik, Glory, 1940-tal. Höjd: 17 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:53:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 10:27:48
1
300 kr
3/6 21:25:48
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glory keramik vas
-
5428 Golvvas
Tilgman Keramik, Marian Zawadzki (1912-1978), Sver..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:45
-
5198 Hänkelvas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48
-
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:11
-
5315 Penselvas
Kina, porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48
-
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 20:54
-
2009 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:03
*
Vas
nr 1402 4207
Vas
Keramik, Glory, 1940-tal. Höjd: 17 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 10:27:48 | 1 | 300 kr |
3/6 21:25:48 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glory keramik vas
-
5428 Golvvas
Tilgman Keramik, Marian Zawadzki (1912-1978), Sver..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:45 -
5198 Hänkelvas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48 -
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:11
-
5315 Penselvas
Kina, porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48 -
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 20:54 -
2009 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:03